Vázlatterv részletek

Hétfőn és csütörtökön vázlatterv lesz. A bemutatás kötelező, a félév csak elfogadott vázlattervvel folytatható. Akinek nem értékelhető a vázlatterve, annak rendelkezésre áll egy pótlási alkalom április 12-én, de mivel előtte húsvét, utána alkotóhét lesz, konzultáció meg nagyon kevés, nem szeretnénk sok tervet látni aznap. Igazából egyet se. Nagyon fontos az értékelés szempontjából, hogy a vázlattervek tartalmilag teljesek legyenek, ezért következzen egy rövid leírás, hogy mit kell bemutatni:

A vázlatterv tartalma:

1. Beépítés ábrázolása
2. Építészeti tervek
3. Belső terek koncepciója

A beépítés ábrázolása kiterjed a tervezési helyszín környezetére, léptéke igazodik az adott helyhez és programhoz, a rajzokon kívül makettet és/vagy számítógépes modellt tartalmaz.

Az építészeti tervek munkarész általában 1:200 léptékű alaprajzokat, metszeteket, homlokzatokat jelent, az adott léptéknek megfelelő kidolgozottságban, a befogadást segítő grafikával.

A belső terek koncepciója kötetlen formában tesz javaslatot a jelentősebb belső terek kialakítására, azok értelmezésére, lehetőleg 3 dimenziós formában. (A belső terek koncepciója csak a tervező szakirányon része a vázlattervnek).

Kevésbé hivatalosan: be kell mutatni a kétszázas tervet úgy, hogy a környezete (és a tervező szakirányosoknak a belseje) is gyorsan felfogható legyen az oktatók számára.

A bemutatás időbeosztása nem változott, kivéve, hogy Király Dani helyett Hanzelik Karcsi lesz csütörtökön, Dani a következő félévben mutatja be a vázlattervét.

Vázlatterv előzetes

Még nem minden kolléga jelzett vissza, de várhatóan olyan lesz a beosztás, mint a koncepciótervnél, tehát hétfő és csütörtök, itt.

A munkaközi tervbemutatásról - még egyszer és utoljára

Tegnap volt a bemutatás, illetve lett volna, mert a társaság harmada nem jött el (nem betegség miatt), a másik harmada meg nem hozta azt, amit kellett volna. Ebből az várható, hogy nem lesz beadva a komplex tervek fele, vagy ha be is lesz adva, majd azt kell mérlegelnünk, hogy el lehet-e fogadni őket. Azt hiszem, ez senkinek nem szerepel a vágyai között, nekünk (tanároknak) semmiképp. 

Mindegy, idén már megtörtént, ami megtörtént, a tanulság az, hogy többet nem fog. Ugyanis szeptembertől a félév elfogadásának feltétele lesz a munkaközi terv (tartalmilag hiánytalan) bemutatása. Pótlási alkalommal, de ez egy héttel az eredeti bemutatás után lesz, szóval nem arra kéne gyúrni, mert nem életbiztosítás. 

Ha nincsenek szigorú határidők, az építészek hajlamosak nem komolyan venni a munkát. És ebből a szempontól a hallgatók sem jelentenek kivételt.

Szörftáborok - az összes zh

A szörftáborokat Csernyánszky Gáborral, Boros Pállal és természetesen Makrai Sándorral négyesben zsűriztük. Nem nagyon éreztük, hogy hűha, de érdekes ez a terv! - cserébe azt se, hogy jézusmária, ezt nagyon nem kellett volna... Régebben mind a két végletből több volt. Hogy melyik jobb, ez a "normális", vagy a régi, "nemnormális", nehéz eldönteni. Persze az ember mohó, azt szeretné, hogy sok normális terv legyen, és pár olyan, hogy hűha. 

Esetleg ha erről a dologról van véleményetek, elmondhatnátok kommentben. Az értékelésen amúgy is csak a társaság harmada volt ott.

Akkor következzenek a tervek:

1. díjas terv







Kiemelt megvételt kapott tervek













Megvételt kapott tervek

















Elfogadott tervek


A szkennelésért köszönet Nikházy Tímeának!