Az eddigi kérések alapján elkészült a béta verzió, jó lenne minél előbb véglegesíteni:
katt
Akik méltányossággal adják be, de még nem jelezték, hogy bemutatnák, azokra ne számítsunk?
Tervbemutatás!
Elkészült a beosztás vázlata, ebben még nincsenek időpontok, csak napok. (mind a két napon 9-kor kezdünk és várhatóan negyedóra jut egy tervre)
Amúgy az az álmunk, hogy mindenki ott lesz az elejétől a végéig, mert érdekesek lesznek a tervek. Akinek más, halaszthatatlan elfoglaltsága van, az kommentben jelezze, a végleges beosztást ennek alapján fogjuk elkészíteni.
Jó pihenést addig is mindenkinek : )
a kép innen származik
Komplex felvétel 2017 1
jan. 6. péntek 12.00: portfólió beadás és írásos jelentkezés a tanszéki titkárságon
jan. 6-11: felvételi beszélgetések az oktatók által megadott időpontokban
jan. 13. reggel: előzetes eredmény kihirdetése a tanszéken és a honlapon
jan. 25. 16:00: hallgatói visszajelzés, hogy él-e a felvétellel
jan. 26. 16:00: felvettek listájának végleges kihirdetése a tanszéken
jan. 30. 10:00: pótfelvételi jelentkezés a tanszéki titkárságon
jan. 30. 16:00: pótfelvételi eredmény kihirdetése a tanszéken és a honlapon
A portfólió alakja, mérete, anyaga, színe, minden más egyebe és természetesen a tartalma kötetlen, persze a jobban sikerült egyetemi terveket érdemes beletenni. Nincs kizárva a digitális formátum, de ha többen meg akarjuk nézni (oktatók), akkor jobb a kézbe vehető, nyomtatott változat.
És akkor jöjjön az általános szöveg, ebben minden benne lesz:
A Lakóépülettervezési Tanszéken a következő Komplex tárgyak indulnak:
Tervező szakirány Komplex 1 és Komplex 2
Műszaki szakirány Komplex 1 és Komplex 2
A Komplex tárgyak oktatói:
Bánáti Béla, Dankó Zsófia DLA, Fülöp Gyula, Hild György DLA, Jancsó Miklós DLA, Kolossa József DLA, Makrai Sándor DLA, Nagy Márton DLA, Perényi Tamás DLA, Varga Tamás DLA, Vincze László DLA.
Tematika:
Mindkét szakirányon kínálunk feladatokat (idén elsősorban fehérgyarmatiakat és oroszlányiakat), de a témák és helyszínek nagyobb része a hallgatóktól származik. A feladatok változatosak, megtalálhatók a kisebb és átlagos méretű középületek, alacsony-intenzív és többlakásos lakóegyüttesek. Komoly technológiát alkalmazó ipari épületek és városi léptékű tervezési feladatok nem tartoznak a tanszékünk profiljába.
A Lakóépülettervezési tanszéki Komplex tervek egyéni munkák, de előfordul, hogy több hallgató közös területre tervez. Ilyenkor a kezdeti fázis (a félév harmada-fele) a közös koncepcióalkotás ideje (a közös beépítési terv megalkotása), az ezt követő épülettervezés már egyéni munka.
A felvétel rendje:
A tanszék a kari felvételi rend ütemezése szerint hirdeti meg a tárgyakat, bonyolítja le a felvétel első és második körét.
A jelentkezés portfólió leadásából és személyes elbeszélgetésből áll.
Jelentkezni a tanszéki titkárságon elhelyezett füzetben lehet, itt kell megjelölni a választott oktatókat (3 oktatót lehet megjelölni, rangsorolva). A szabadon választott formátumú portfóliót is itt kell leadni.
A tanszék oktatói kara közösen dönt a Komplex 1 felvett hallgatóiról, a felvettek névsorát a tanszéki honlap hírei között a komplex blogban teszi közzé.
A (várhatóan több tanszékre is) felvett hallgatók kötelesek visszajelezni a tanszék felé, hogy élnek-e a felvétellel.
A tanszék kihirdeti a felvételi eljárás első körének eredményét.
A Komplex 2 tárgyak esetében nincs felvételi eljárás, a sikeres Komplex 1 tárgy teljesítése esetén a Neptunban lehet felvenni.
A felvétel rangsorolási szempontjai:
A felvétel szempontjából azok a hallgatók élveznek előnyt, akik portfóliójukkal bizonyítják, hogy alkalmasak a magas színvonalú építészeti tervezésre. A személyes elbeszélgetés során megismerhető a hallgató (és az oktató!) habitusa, motiváltsága.
A felvétel során előnyt jelent még a tanszékhez kötődés (tanszéki tervezési tárgyak, szabadon választható tárgyak, demonstrátori és egyéb tanszéki munka)
kép forrása itt
Beadás, bemutatás, formátumok
A tanszéken kialakult rendszer szerint a komplex terveket a hallgatók a vázlattervekhez hasonlóan prezentálják. Az építészeti munkarészeket a kiírás szerinti tartalommal és léptékben, de nem nyomtatva, csak pdf-ben kell beadni. A szakági részeket továbbra is nyomtatva, a szaktanszékek előírásai szerint kell elkészíteni.
A tervet minden hallgató egy 5-6 perces prezentáció formájában mutatja be. Nagyon fontos az előadás tervezettsége, mert ez alapján fogunk képet kapni a komplex terv építészeti részéről. Jól összehangolt képsorral, kevés magyarázó szöveggel nagy mennyiségű információt lehet átadni ennyi idő alatt!
A vetítés az építészeti tervről szól, szakági munkarészeket csak akkor érdemes mutatni, ha van építészeti vonzatuk. Szeretnénk látni a hagyományos tervlapokat egyben (helyszínrajzok, alaprajzok, metszetek és homlokzatok), ezek közelebbi részleteit, látványokat, makettfotókat, helyszíni fotókat, diagramokat. Mindent, ami segít a gyors és alapos megértésben.
A vetítés leadott anyaga 2 megapixel (1920x1080 pixel) méretű képsor png vagy jpg formátumban (nem pdf, se nagy kép, nem készülünk zoomolásra). Nagyobb felbontású képek nem eredményeznek jobb képminőséget, csak lassabb, akadozó vetítést...
A szakági munkarészeket hagyományosan, nyomtatva és egy dossziéba kötve kell beadni, kiírás szerint. Hogy a szakági kollégák a tervet egyben lássák, A3 méretű (akár léptéktelen) kicsinyítésben, fekete-fehérben, a lehető legegyszerűbb (költségtakarékos) minőségben az építészeti munkarészt is csatolni kell a szakági részekhez. Makett csak a tervezési szakirányon kötelező, a műszaki szakirányos Komplex 1 tervnek nem része.
Beadás
A tervet december 16-án (pénteken) 12 óráig lehet beadni a tanszéken, különeljárásai díjjal december 19-én (hétfőn) 12 óráig. Az elektronikus anyagot ugyanakkor, ugyanott a titkárságon lehet feltölteni. Semmilyen anyag nem adható be később, se prezentáció, se makett, se szakági munkarész!
Bemutatás
A tervek bemutatása január 2-án (hétfőn) és január 3-án (kedden) lesz, mindkét napon reggel 8:15-kor kezdünk. Lesz időbeosztás is, véglegesíteni csak a beadott tervek alapján tudjuk.
A prezentációk vetítésre készen fognak állni, a makettek is a helyszínen, a tanszéki teremben lesznek.
És a végére egy tömörített ismétlés: be kell adni egy kész prezentációt a januári előadáshoz (csak képek), és be kell adni magát a tervet. A terv építész része digitális (pdf), a szakági anyagok nyomtatottak. Makett csak a tervező szakirányon kell.
Ha ezek után még van kérdés, lehet kommentelni!
kép forrása itt
És a végére egy tömörített ismétlés: be kell adni egy kész prezentációt a januári előadáshoz (csak képek), és be kell adni magát a tervet. A terv építész része digitális (pdf), a szakági anyagok nyomtatottak. Makett csak a tervező szakirányon kell.
Ha ezek után még van kérdés, lehet kommentelni!
kép forrása itt
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)