CSAPAT ÉPÍTŐ TÁBOR


Először
az Egyesült Államokban, később szerte a világban, így nálunk is divatba jöttek a csapatépítő táborok. Az új trendi nem értelmetlen dolog. A hívószavak kicsit patetikusak, „kihívás keresése, önmagad legyőzése”: de mögöttük szigorú üzleti érdek húzódik. Az egyre népszerűbb felnőtt táborok célja az, hogy a különböző munkahelyek dolgozóinak összetartását, kreativitását növelje,

A tréningek célja
a csapatban dolgozáson, az új ismeretek megszerzésén túl tehát, hogy a résztvevők egy közösséggé formálódjanak. A beltéri és kültéri, tehát szabadban végzett csoportos foglalkozások általában coach (vezető, edző, tréner, vagy oktató) irányításával vagy segítségével zajlanak. Gyakran társasjáték, számháború, röplabda, kosárlabda, foci, gyalogos és kerékpártúra, várfal mászás, esti rendezvény, csoportos tánc, és egyéb meglepetés programok segítik a közösségépítést és az inspiráló kapcsolódást.

A feladat
egy ilyen táborhely tervezése Cseszneken. A két telek (128-as és 129-es hrsz ) összevonásával létrejött terület a tervezési helyszín. A rajtuk lévő valamennyi épület elbontható. A tábort egy fiatal házaspár vezeti. A szomszéd családi házában laknak. Itt akadálymentes szállást is tudnak biztosítani a kerekesszékes látogatóknak. Találjátok ki, hogy mi az ideális tér (mik az ideális terek) a tábor létrehozására! Két fős csapat vagytok. Barátkozzatok és legyetek nagyon kreatívak!

A tervezési program
egy közösségi tér, ahol lehet étkezni és előadásokat tartani, társas összejöveteleket tartani. Szükséges hozzá kapcsolódó minimális vizescsoport és büfé is. Ez utóbbi egyben egy minimális melegítő-tálaló konyha is, mert az ételeket a faluban, a közelben készítik. Szállások 20 fő részére, hozzá tartozó vizes helységekkel. A szállások 1-2-4 fős egységek vagy akár közös terek is lehetnek, de ügyelni kell arra, hogy a fizikailag és szellemileg élményszerű, de megterhelő nap után mindenki pihenten kezdhesse a következőt.
A közelben sportpálya található, tervezni nem szükséges.

A kiírást
október 26-án csütörtökön beszéljük meg reggel 8:15 és 9:00 között a tanszéki teremben. A beadás digitális: a két fekvő A3-as lapot (tartalma: tetszőleges technikával rajzolt helyszínrajz, alaprajzok, metszetek, homlokzatok, távlati kép, magyarázó ábra, stb.) 300 dpi felbontásban jpg vagy png formátumban kell feltölteni bármelyik fájlmegosztóra, és a linket a szokásos mjancso@eik.bme.hu címre november 1. (szerda) éjfélig megküldeni. 

A bemutatás
november 2-án 8:15-kor 10:15-kor kezdődik a tanszéki teremben, (legfeljebb) öt perces prezentációval készüljetek! Előadásotok fejezze ki összetartozásotokat és mutassa meg közös munkátok frappáns lényegét!

Mellékletben
találtok képeket a helyszínről, légifotót a tervezési területről, terepmodellt és rétegvonalas helyszínrajzot is.

mellékletek

Vázlatterv

mint a koncepciótervet, megpróbálom ezt is a lehető legtömörebben összefoglalni. tehát:

mindenki kap 5 percet, ezekkel javasolt kitölteni: 

első perc: helyszín és koncepció (légifotó, helyszínrajz, képek, elég felidézni)
második perc: beépítés (tömeg, főbb funkcionális egységek, alapvető működés)
harmadik perc: függőleges és vízszintes szervezés (alaprajzok, metszetek)
negyedik perc: külső (homlokzati koncepció, anyagok, látványok)
ötödik perc: eltelt közben, mint a koncepciótervnél : )

(lehet teljesen más a prezentáció, a 200-as szinten álló tervet kell röviden és érthetően bemutatni a beépítéstől a látványokig. ez csak egy javaslat)

további tíz perc: kérdések, vélemények, javaslatok
a bemutatás digitális, a formátum jpg vagy png, mérete 1920x1080 pixel. nem kell előre elküldeni

időbeosztás lett, itt van!

Tervek a placcon

Hát ez jó nehéz volt! Először nem is akartunk díjakat adni, csak kiemelt megvételt, de aztán elszégyelltük magunkat. Lett 5 díjazott, 4 kiemelt, 6 megvett és 15 elfogadott. Link terv nem volt, egyiknél sem gondolkodtunk rajta, hogy elfogadható-e. A nem nyertek között is nagy különbségek vannak, de valahol egyszer mindig elfogynak a kategóriák.
Nem volt "jó" megoldás, minden típusból (mert típusok lettek) volt jobb és kevésbé jó megoldás.

Jöjjenek a díjazottak:













Munkaközi bemutatás


- a bemutatás digitális, a projektor 1920x1080 pixeles, jpg vagy png képek következzenek egymás után;
- a prezentáció 5 perc, 10 percet hagyunk a kérdésekre és a hozzászólásokra összesen
- két dolog kell bevezetésnek: a Komplex 1 portfóliója és a kimetszett rész ötvenes szintű rajzai (alaprajzok, metszetek, homlokzatok)
- további két dolog a munkaközi terv lényege: a csomópontokból összerakott metszet és a választott elem vázlatterve
- a csomópontokból összerakott metszet 1 kép, amiből az "unalmas" részek ki vannak vágva, a csomópontok 1-1 képen következzenek utána
- hasznos lehet még az anyagokról, szerkezetekről, megépült példákról pár képet mutatni, ha segítik a terv megértését.

további példák csomópontokból összerakott (rész)metszetekre:

1, 2, 3.

az időbeosztást itt találjátok

kép forrása itt