Komplex felvétel

A tavaszi félévben a következő Komplex tárgyak indulnak: 

Tervező szakirány Komplex 1 és Komplex 2 (keresztfélév) 
Műszaki szakirány Komplex 1 és Komplex 2 (keresztfélév)
Msc Komplex 1 és Komplex 2 (keresztfélév)
(Azonos tematikával és ütemtervvel, mint a tervező szakirányos Komplex tárgyak)

Tárgyfelelősök: Jancsó Miklós, Makrai Sándor

A Komplex tárgyak oktatói:

Dankó Zsófia DLA, Hild György DLA, Jancsó Miklós DLA, Kolossa József DLA, Makrai Sándor DLA, Nagy Márton DLA, Perényi Tamás DLA, Sugár Péter DLA, Varga Tamás DLA, Vincze László DLA, Weiszkopf András.

Feladatok, tematika:

- Jókai utca 34. és Bajcsy-Zsilinszky út 57. között átmenő telekegyüttes itt.
- Síp utca 8-10. és Dohány utca 10. közötti tömbbelső itt.
Javasolt a legtágabban értelmezett, akár kísérleti jellegű lakó-, illetve vegyes funkció. 
- Budafok-Háros, alacsony-intenzív beépítés.

További feladatok és helyszínek szervezés alatt!

A tanszék befogad jól előkészített egyéni feladatokat is, ezek meghatározásánál számítunk az építész konzulens kollégák közreműködésére.

A Lakóépülettervezési tanszéki Komplex tervek egyéni munkák, de előfordul, mint a javasolt belvárosi területek esetében is, hogy több hallgató közös területre tervez. Ilyenkor a kezdeti fázis (a félév első harmada) a közös koncepcióalkotás ideje (a közös beépítési terv megalkotása), az ezt követő épülettervezés már egyéni munka.


A felvétel rendje:

A tanszék a kari felvételi rend ütemezése szerint hirdeti meg a tárgyakat, és bonyolítja le a felvétel első és második körét.

A jelentkezés portfólió leadásából és személyes elbeszélgetésből áll.

Jelentkezni a tanszéki titkárságon elhelyezett füzetben lehet, itt kell megjelölni a választott oktatókat is. A szabadon választott formátumú portfóliót is itt kell leadni. Határidő: 2019. 01. 04. 12:00

A személyes elbeszélgetésekre a portfólió leadása utáni héten kerül sor, az egyes oktatók által megadott időpontokat a tanszéki hirdetőtáblán, és a komplex blogon lehet megtalálni.

A tanszék oktatói kara közösen dönt a Komplex 1 felvett hallgatóiról, a felvettek névsorát a tanszéki honlapon és a komplex blogban közzéteszi. Határidő: Határidő: 2019. 01. 11. 16:00

A (várhatóan több helyre is) felvett hallgatók kötelesek visszajelezni a tanszék felé, hogy élnek-e a felvétellel. Határidő: 2019. 01. 18. 16:00

A tanszék kihirdeti a felvételi eljárás első körének eredményét. Határidő: 2019. 01. 21. 16:00

A Komplex 2 tárgyak esetében értelemszerűen nincs felvételi eljárás, a sikeres Komplex 1 tárgy teljesítése esetén a Neptunban lehet felvenni.


A felvétel rangsorolási szempontjai:

A felvétel szempontjából azok a hallgatók élveznek előnyt, akik portfóliójukkal bizonyítják, hogy alkalmasak a magas színvonalú építészeti tervezésre. A személyes elbeszélgetés során megismerhető a hallgató (és az oktató) habitusa, motiváltsága.

A felvétel során előnyt jelent még a tanszékhez kötődés (tanszéki tervezési tárgyak, szabadon választható tárgyak, demonstrátori munka).


a plakátot máthé dóra készítette, sok lájkot kapott, de hallgató alig jött el, mert mindenki pótzéházott :(

Komplex tájékoztató

Mint a plakáton is olvasható, kedden megpróbáljuk elmondani, hogy milyen a lakón komplexezni. Beszélünk a félévekről, a feladatokról, a zárthelyikről, és minden másról, ami érdekelhet titeket. A házigazdák mi leszünk Makrai Sándorral, mint tárgyfelelősök, de itt lesz Sugár Péter és Vincze László is. Szeretettel várunk minden érdeklődőt!

Tervbeadás




Mit kell beadni?

1. az építész tervet

Mindenestül, a kiírás szerint, de csak pdf-ben, hogy ne kelljen drága nyomtatásra szórni a pénzt.

2. makettet a komplex 1-en

A makett szokásos léptéke 1:200, ettől természeten az épület léptékétől és a feladat nagyságától, koncepciójától függően el lehet térni, akár 1:1000 léptékű is lehet.

3. a szakági terveket a szaktanszékek kiírása szerint, nyomtatva, A4 formátumban

A szakági munkarészeket hagyományosan, nyomtatva és dossziéba kötve kell beadni, ahogy az egyes tanszékek megkövetelik. Hogy a kollégák a tervet egyben lássák, A3 méretű (akár léptéktelen) kicsinyítésben, fekete-fehérben, a lehető legegyszerűbb (költségtakarékos) minőségben az építészeti munkarészt is csatolni kell a szakági részekhez.

4. a prezentáció anyagát.

A tervet minden hallgató egy 5 perces prezentáció formájában mutatja be. Nagyon fontos az előadás tervezettsége, mert ez alapján fogunk képet kapni a komplex terv építészeti részéről. Jól összehangolt képsorral, kevés magyarázó szöveggel nagy mennyiségű információt lehet átadni ennyi idő alatt!

A vetítés az építészeti tervről szól, szakági munkarészeket csak akkor érdemes mutatni, ha van építészeti vonzatuk. Szeretnénk látni a hagyományos tervlapokat egyben (helyszínrajzok, alaprajzok, metszetek és homlokzatok), ezek közelebbi részleteit, látványokat, makettfotókat, helyszíni fotókat, diagramokat. Mindent, ami segít a gyors és alapos megértésben.

A vetítés leadott anyaga 2 megapixel (1920x1080 pixel) méretű képsor png vagy jpg formátumban (nem pdf, se nagy kép, nem készülünk zoomolásra). Nagyobb felbontású képek nem eredményeznek jobb képminőséget, csak lassabb, akadozó vetítést, mint tudjuk.

Beadás

Minden munkarészt, beleértve a makettet és az elektronikus anyagokat december 7-én (pénteken) 12 óráig lehet beadni a tanszéki titkárságon, különeljárásai díjjal december 14-én (pénteken) 12 óráig. Semmilyen anyag nem adható be később, se prezentáció, se makett, se szakági munkarész!

Bemutatás

A tervek bemutatása január első hetében lesz, két napon. Lesz időbeosztás is, véglegesíteni csak a beadott tervek alapján tudjuk. A prezentációk vetítésre készen fognak állni, a makettek is a helyszínen, a tanszéki teremben lesznek.

Vannak mintatervek. Kicsit régiek, biztos a szakági követelmények változtak valamennyit, de az építész tervek kidolgozottsága megfelelő, érdemes megnézni őket. További tervek is nagy számban vannak a blogon, elég hozzá a terv címkére klikkelni, és a tabló 1, tabló 2 linkek használatával eredeti méretben 100 dpi felbontásban minden látható.

Jó munkát, szép terveket!

kép forrása itt