Tervbemutatás!

Kedves műszakisok, pont a reggeliek közül kérte át magát több hallgató, ezért aki tud, jöjjön előbb, ne legyen üresjárat!

Még szünet van, nem is akarok zavarni, de... 

...elkészült a januári (5. hétfő és 7. szerda) tervbemutatás időbeosztásának vázlata. Óránként lesz négy hallgató, tehát mindenkire negyed óra jut, ennek nagyjából a fele a bemutatás, a többit a hozzászólásokra tartjuk fenn. Aki nem kíváncsi a tanár urak/hölgyek véleményére, az se húzza el a prezentációját nagyon : ) 

A két oldalból álló (tervező/műszaki+hagyományos) táblázat itt tekinthető meg. 

Két dolgot kérek:

1. akinél az szerepel, hogy "nem adta be", de méltányosságival elkészül a bemutatás napjára, és szeretne prezentálni, az kommentben jelezze, átírom;

2. akinek valami halaszthatatlan dolga (vizsgája, szigorlata, stb.) van, és nem jó neki a tervezett időpont, az szintén kommenteljen.

Akinek bármi egyéb kérdése van, írjon szintén. Az elsőt megelőzöm a válasszal: igen, 9-kor kezdünk, nem 8:15-kor. Így is bele fogunk férni az időbe, és mégse kell az első napon annyira korán kelni : )

A prezentációra csak fejben kell készülni, mindent ott lesz a gépen, amit beadtatok decemberben, a modellek is a teremben. Akik sok különálló pdf-ből akartak vetíteni, azoknak megkegyelmeztem, és összefűztem a lapokat.

Remélem minden tiszta, és nincs más hátra, mint pár egyetemmentes, civil nap. Használjátok ki!

Komplex felvétel 2015 1


Sok dologról volt szó a múlt heti  tájékoztatón, a pontos felvételi menetrendet ígértem még:

jan. 9. péntek 12.00: portfólió beadás és írásos jelentkezés a tanszéki titkárságon
jan. 9-14: felvételi beszélgetések az oktatók által megadott időpontokban
jan. 16. reggel: előzetes eredmény kihirdetése a tanszéken és a honlapon
jan. 28. 16:00: hallgatói visszajelzés, hogy él-e a felvétellel
jan. 29. 16:00: felvettek listájának végleges kihirdetése a tanszéken
febr. 2. 10:00: pótfelvételi jelentkezés a tanszéki titkárságon
febr. 2. 16:00: pótfelvételi eredmény kihirdetése a tanszéken és a honlapon

A portfólió alakja, mérete, anyaga, színe, minden más egyebe és természetesen a tartalma kötetlen, persze a jobban sikerült egyetemi terveket érdemes beletenni. És egy jó tanács: nem árt, ha a terv látható... vagy éppen fordítva, terve válogatja : )


És akkor jöjjön az általános szöveg, ebben minden benne lesz:

A Lakóépülettervezési Tanszéken a következő Komplex tárgyak indulnak: 

Új képzés Tervező szakirány Komplex 1 és Komplex 2
Tárgyfelelős: Jancsó Miklós és Makrai Sándor

Új képzés Műszaki szakirány Komplex 1 és Komplex 2
Tárgyfelelős: Fülöp Gyula

Hagyományos képzés Komplex 1 és Komplex 2 (kifutó)
Tárgyfelelős: Jancsó Miklós és Makrai Sándor

Tervező Msc Komplex 1
(Azonos tematikával és ütemtervvel, mint a tervező szakirányos Komplex tárgyak)


A Komplex tárgyak oktatói:

André Zoltán, Bánáti Béla, Dankó Zsófia DLA, Fülöp Gyula, Hild György DLA, Jancsó Miklós DLA, Kolossa József DLA, Makrai Sándor DLA, Nagy Márton DLA, Perényi Tamás DLA, Turi Attila, Varga Tamás DLA, Vincze László DLA.


Tematika:

A tervező szakirányon és a hagyományos képzésben természetesen kínálunk feladatokat, de a legtöbb téma és helyszín a hallgatóktól származik. A feladatok változatosak, megtalálhatók a kisebb és átlagos méretű középületek, alacsony-intenzív és többlakásos lakóegyüttesek. Komoly technológiát alkalmazó ipari épületek és városi léptékű tervezési feladatok nem tartoznak a tanszékünk profiljába.

A Lakóépülettervezési tanszéki Komplex tervek egyéni munkák, de előfordul, hogy több hallgató közös területre tervez. Ilyenkor a kezdeti fázis (a félév harmada-fele) a közös koncepcióalkotás ideje (a közös beépítési terv megalkotása), az ezt követő épülettervezés már egyéni munka.


A felvétel rendje:

A tanszék a kari felvételi rend ütemezése szerint hirdeti meg a tárgyakat, bonyolítja le a felvétel első és második körét.

A jelentkezés portfólió leadásából és személyes elbeszélgetésből áll.

Jelentkezni a tanszéki titkárságon elhelyezett füzetben lehet, itt kell megjelölni a választott oktatókat is. A szabadon választott formátumú portfóliót is itt kell leadni.

A tanszék oktatói kara közösen dönt a Komplex 1 felvett hallgatóiról, a felvettek névsorát a tanszéki honlapon és a komplex blogban közzéteszi.

A (várhatóan több helyre is) felvett hallgatók kötelesek visszajelezni a tanszék felé, hogy élnek-e a felvétellel.

A tanszék kihirdeti a felvételi eljárás első körének eredményét.

A Komplex 2 tárgyak esetében értelemszerűen nincs felvételi eljárás, a sikeres Komplex 1 tárgy teljesítése esetén a Neptunban lehet felvenni.

A felvétel rangsorolási szempontjai:

A felvétel szempontjából azok a hallgatók élveznek előnyt, akik portfóliójukkal bizonyítják, hogy alkalmasak a magas színvonalú építészeti tervezésre. A személyes elbeszélgetés során megismerhető a hallgató (és az oktató!) habitusa, motiváltsága.

A felvétel során előnyt jelent még a tanszékhez kötődés (tanszéki tervezési tárgyak, szabadon választható tárgyak, demonstrátori munka)

illusztráció: Zhang Wang - Cityscape 

Beadás, bemutatás, formátumok

A tanszéken kialakult rendszer szerint a komplex tervek építészeti munkarészeit a kiírás szerinti tartalommal és léptékben, de csak pdf-ben kell beadni. 

Nyomtatás helyett vetítés lesz, 5 percben. Nagyon fontos az előadás tervezettsége, mert ez alapján fogunk képet kapni a komplex terv építészeti részéről. Jól összehangolt képsorral, kevés magyarázó szöveggel nagy mennyiségű információt lehet átadni ennyi idő alatt!

A vetítés az építészeti tervről szól, szakági munkarészeket csak akkor érdemes mutatni, ha van építészeti vonzatuk. Szeretnénk látni a hagyományos tervlapokat egyben (helyszínrajzok, alaprajzok, metszetek és homlokzatok), ezek közelebbi részleteit, látványokat, makettfotókat, helyszíni fotókat, diagramokat. Mindent, ami segít a gyors és alapos megértésben.

A vetítés leadott anyaga maximum 2 megapixel méretű képsor png vagy jpg formátumban (nem pdf, se nagy kép, nem készülünk zoomolásra). 

A szakági munkarészeket hagyományosan, nyomtatva kell beadni, kiírás szerint. Hogy a szakági kollégák a tervet egyben lássák, A3 méretű (akár léptéktelen) kicsinyítésben, fekete-fehérben, a lehető legegyszerűbb minőségben az építészeti munkarészt is csatolni kell a szakági részekhez.

Beadás

A tervet december 15-én (hétfőn) 12 óráig lehet beadni a tanszéken, különeljárásai díjjal 19-én (pénteken) 12 óráig. Az elektronikus anyagot ugyanakkor, ugyanott a titkárságon lehet feltölteni. Semmilyen anyag nem adható be később, se prezentáció, se makett, se szakági munkarész!

Bemutatás

A tervek bemutatása január 5-én (hétfőn) és 7-én (szerdán) lesz, mindkét napon reggel 8:15-kor kezdünk, lesz időbeosztás is, véglegesíteni csak a beadott tervek alapján tudjuk.

Hétfő: tervező szakirány, délelőtt Komplex 1, délután Komplex 2 tervek.
Szerda: műszaki szakirány és hagyományos képzés, délelőtt Komplex 1, délután Komplex 2 tervek.

A prezentációk vetítésre készen fognak állni, a makettek is a helyszínen (várhatóan a tanszéki teremben) lesznek.

Komplex tájékoztató



Jobb híján a feldolgozási héten tartjuk, de ígérjük, tömörek leszünk! Akinek van egy rövid órája, pihenésképpen nézzen be hozzánk, enni se tilos közben : )