Hitvallásom az a művészet, amely politikus, teoretikus, misztikus; amely nem arra való, hogy múzeumokban gubbasszon a valagán.
Hitvallásom az a művészet, amely úgy terebélyesedik ki, hogy művészet voltáról sejtelme sincs; amelynek megadatott, hogy nullpontról induljon el.
Hitvallásom az a művészet, amely meghentereg a hétköznapok mocskában, és mégis győztesen kerül ki belőle.
Hitvallásom az a művészet, amely utánozza azt, ami emberi; ami, ha kell, humort, ha kell, erőszakot idéz - ami éppen adódik.
Hitvallásom az a művészet, amely a való élettől nyeri alakját; amely tekereg és terjeszkedik, halmozódik, fröcsög, csöpög, amely vaskos és durva, nyers és kedves és ostoba - mint maga az élet.
Hitvallásom az a művészet, amely zászlóként libeg, s amelybe, mint zsebkendőbe, orrot lehet fújni.
Hitvallásom az a művészet, amely hordható, mint a nadrág, kilyukad, mint a zokni; amelyet mint cukrászsüteményt megehetünk, de amelyet mélységes undorral ott is hagyhatunk, akár egy darab szart.
Hitvallásom a bicegő, hempergő, szaladó, ugráló művészet.
Hitvallásom az a művészet, amelyet konzervdobozban kapunk, vagy amelyet partra vet az ár.
Hitvallásom a szoknya alatt kitaperolt művészet, a csípő csótány-művészet.
Hitvallásom a kapcsolóval fel s lekattintható művészet.
Hitvallásom a télen gőzölgő kanálislefolyók művészete.
Hitvallásom a keresztbe vetett lábak közötti izzadság művészete.
Hitvallásom az olcsó vakolat és zománc művészete.
Hitvallásom a kopott márvány és az összezúzott pala művészete.
Hitvallásom az összefirkált aszfalt, összemázolt házfalak művészete.
Hitvallásom a begörbített fémek, az összezúzott üveg, a földre rántott tárgyak művészete.
Hitvallásom a kocsmai locsogás, fogpiszkálás, sörözgetés, tojássózás, sértegetés művészete. A bárszékről való lefordulás művészete.
Hitvallásom az alsóneműk és taxik művészete.
Hitvallásom az éji sötétséget kivilágító villódzó művészet.
Hitvallásom az a művészet, amely hol kihuny, hol fényárba szökken, ide-oda cikázik, táncol, felvillan, majd ismét kialszik.
Hitvallásom a Kool-művészet, a 7-UP művészet, a Pepsi-Cola művészet, a 39 centes művészet, a 15 centes művészet, a Vatronol művészet.
Hitvallásom az előrefésült, fülre aggatott, ajakra, szem alá kent, szőrtelenített, fogakra dörzsölt, csípőre erősített, lábra húzott művészet.
(Kivonat Claes Oldenburg 1969-ben a londoni Hayward Galleryhen rendezett kiállítás katalógusából.)
Feladat: 200-300 főt befogadó télen fűtött nyáron klimatizált épület tervezése melyben esténként-éjszakánként táncolni, szórakozni lehet. (Diszkó)
Kötelező tervezési program: 1: fogyasztótér jó rálátással a tánctérre (asztalok székek, boxok, szeparék), 2: italpult, 3: ital és göngyölegraktár, 4: iroda, 5: személyzeti öltöző-vizesblokk, 6: "táncparkett", dobogók, kivetítők 7: DJ pult (hang és fényvezérlés) 8: közönség számára mosdó-WC, és 9. ruhatár értékmegőrzővel (szekrények).
Nyitva tartás: egész évben este 9-tól reggel 5-ig. Személyzet: 5 nő és 5 férfi.
A terveket m = 1:200-ban tetszőleges technikával rajzolva (alaprajzok, metszetek, homlokzatok, tömegmodell vagy távlati kép esetleg makettfotók) 2 db A3 lapon (borító nélkül), névvel a hátoldalon ellátva (plusz digitálisan png vagy jpg formátumban) kell beadni a tanszéki titkárságon április 27-én, hétfő délután három óráig. kell feltölteni mindenkinek a saját megosztott mappájába jövő szerda (2020. 05. 06.) éjfélig.
DJ Makrai és DJ Jancsó tárgyfelelősök
A kérdéseket
csütörtök péntek éjfélig várjuk kommentben! (A kiírás 2010-ben készült, semmi köze a múzeumi negyedhez).
kép forrása